בעלי חוב רבים בורחים לחו"ל בעקבות חובות כספיים. אותם חייבים עשו זאת מסיבות שונות. משום שלא היו מוכנים לשאת באחריות, לעומת זאת, ישנם אלפי חייבים, שנושים הצליחו להוציא נגדם צו עיכוב יציאה מהארץ. ברוב הפעמים החייב לא מקבל על כך הודעה בדואר או בטלפון ונתקל בעיקוב יציאה מהארץ בשדה התעופה כאשר הוא לקראת נסיעה לאומן.

צווי עיכוב יציאה מהארץ ניתנים גם באופן אוטומטי כנגד בעל חוב המוגבל באמצעים כלכליים, וכנגד בעל חוב הנתון בהליכי פשיטת רגל. צו עיכוב זה מוטל בדרך כלל מיד עם הכרזת החייב כמוגבל באמצעים במסגרת ההוצאה לפועל, או לחילופין עם מתן צו כינוס נגדו במסגרת הליכי פשיטת הרגל. ניתן לברר את מצב התיק במשרדי ההוצאה לפועל בתל אביב, בנסיבות מסוימות כל צווי העיכוב ניתנים לביטול, בדרך כלל תמורת בטחונות מתאימים. או לחילופין ערבים המתאימים לתקנות של ההוצל"פ.

בעל חוב שנתקל בשדה תעופה בעיקוב יציאה מהארץ, אם הכרטיס טיסה שלו הוא צ'רטר, מאבד את כל כספו שהשקיע בטיסה לאומן, הדרך היחידה שיכולה לסייע להציל 50% מהסכום הוא ע"י מכירה לאדם אחר בשדה תעופה.

מנעו עוגמת נפש מראש, וסעו לאומן בראש שקט. מומלץ לכל אחד לבדוק את מצבו במשטרת הגבולות, הבדיקה מתבצעת בטלפון אחד קצר.

 

שעות המענה הטלפוני הן:

ימים א-ה, שעות 08:00-16:00

המענה ניתן בעברית, ערבית, אנגלית, רוסית.


 

3450* או 12223450

מחוץ לארץ ניתן להתקשר לטלפון: 02-6294666

כיצד אפשר לבטל צו עיכוב יציאה מן הארץ?

כדאי לדעת  כי ראש ההוצאה לפועל רשאי לתת צו עיכוב יציאה מהארץ גם במקרה שלא הוגשה בקשה בעניין על ידי הזוכה. למשל, צו המוטל במסגרת איחוד תיקים, בהכרזה על החייב כפושט רגל או הכרזה על אדם כמוגבל אמצעים, חשוב להזכיר, כי צו שניתן במסגרת הליך הוצאה לפועל על פי בקשת הזוכה, הצו פוקע מעצמו לאחר 12 חודשים.

אם אכן הוצא כנגדכם צו עיכוב יציאה מהארץ, בכדי לבטל אותו באופן זמני הנכם נצרכים להפקיד ערבות בתוספת 2 ערבים המתחייבים לפצות את הזוכה במקרה של הימלטות מהדין. ואם הנכם צריכים לצאת מישראל לצורך נסיעה לאומן. סביר להניח שראש ההוצאה לפועל יתחשב בכך, ויתן לכם לצאת לימי החגים.

לראש ההוצאה לפועל יש סמכות לבטל את הצו. אם ראש ההוצאה יחליט לקבוע ערבויות, על  2  הערבים מטעמכם להתייצב באחת מלשכות ההוצאה לפועל, ולהציג תעודת זהות או דרכון בפני פקיד ההוצאה לפועל. לאחר שהערבים יתייצבו כנדרש, ראש ההוצאה לפעול יוכל לעכב את יציאתם מהארץ ולבטל את צו עיכוב היציאה מהארץ שהוצא כנגדכם, והחייב יוכל לצאת מגבולות המדינה לזמן מה. כאשר החייב ישוב לארץ, הוא יצטרך להתייצב בלשכת ההוצאה לפועל,  ולהציג תעודת זהות או דרכון. במעמד זה, צו עיכוב היציאה מן הארץ יעמוד שוב בתוקף, וערבותם של הערבים תוסר ויבוטל צו עיכוב היציאה מהארץ נגדם.

בכל מקרה כדי לזרז את העניין במהירות, צרו קשר עם עורך-דין מומחה, כדי שיעשה את העבודה ויתן לכם את כל המידע  שתאפשר לכם לצאת מהארץ במהירות תוך בירור וביצוע הנושא מול הגורמים החוקיים הרלוונטיים.

x

#{title}

#{text}

#{price}