רגע לפני שאתם ממלאים את המזוודה והתיקים  כדאי שתבדקו כמה כסף תשלמו על מטען עודף. מועד הטיסה לאומן מתקרב, אתם בעיצומו של אריזת המזוודה. רגע לפני שאתם אורזים את המזוודות ודוחסים מכל הבא ליד, כדאי שתדעו איזה משקל באמת חברת התעופה שלכם מאפשרת לעלות למטוס, האם יש אפשרות לקחת משקל חורג ולשלם תמורתו, או שמא החברה אינה מאפשרת לחרוג בעודף המשקל.
מרבית חברות התעופה מאפשרות לנוסעים במחלקת התיירים לשלוח שתי מזוודות לבטן המטוס, במשקל ממוצע של עד 20 ק"ג למזוודה. נוסעים במחלקות עסקים נהנים על פי רוב מאפשרות לתוספת משקל ממוצע של 30 ק"ג. נוסף על המשקל ששלחתם לבטן המטוס, אתם רשאים לקחת אתכם למטוס כבודת יד המוגבלת למידות מדויקות מאוד, לצורך איחסונן במדפים מעל מושבי הנוסעים, או על הרצפה מתחת למושב הנוסע, וכן על מנת שיתאימו לגודל מכונת השיקוף בבדיקה הביטחונית לקראת עלייתכם למטוס. חברות רבות דורשות כי האורך הכולל של תיק היד לא יעלה על 115 ס"מ (גודל האורך, הרוחב והעומק). אם תחרגו מהמשקל המותר של המזוודות או כבודת היד, תיאלצו לשלם "קנס" כספי המשתנה בין החברות השונות.

כבודה בטיסות "לואו קוסט" (טיסות מוזלות)

איזה כבודה מותר לקחת בטיסות לואו קוסט? הטיסות המוזלות נותנים לכם אפשרות לקחת את תיקי היד ללא עלות, ישנם חברות שונות הנותנים לכם גם לשלוח מזוודה לתא המטען  ללא תשלום. חשוב לדעת כי חברות תעופה הפועלות בשיטת "לואו קוסט" מגבילות את המשקל ואת הממדים של תיקי היד. משקל תיק היד נע יד בין 5 ל 10 קילו. ומשתנה בהתאם לחוקי חברת התעופה בה אתם נוסעים, מידות התיק לא יעלו על 25/ 40/ 54 ס"מ כולל הידיות והגלגלים. ייתכנו הבדלים קטנים במשקלים או במידות של תיקי היד, לכן חשוב לבדוק ולהתעדכן בדרישות החברה בה אתם טסים באשר למשקל ולמידות הכבודה המותרת. את הפרטים תוכלו לברר מול סוכני הנסיעות.

מידות של חברת התעופה אל על UP


 

שימו לב! במידה וכבודת היד תחרוג ממגבלות הגודל או המשקל או כמות הפריטים המותרת לנשיאה בתא הנוסעים כפי שפורט לעיל, היא תסומן כמזוודה רגילה, ותישלח לבטן המטוס ותחויב בהתאם

המשקל המקסימאלי למזוודה הנשלחת בתא המטען? 

המשקל הממוצע למזוודה בטיסות ה"לואו קוסט" הוא כ-23 ק"ג. ניתן  לשלוח מזוודות במשקל גבוה יותר, אך תצטרכו לשלם תוספת על עודף המשקל. חברות התעופה הזולות מחמירות מאוד בתוספת המשקל. על כל 1 ק"ג עודף תידרשו לשלם בין 15 יורו ועד 30 יורו, תלוי בחברה שבה אתם טסים. לפני שאתם יוצאים לשדה התעופה תשקלו  את המזוודה. אם משקל המזוודה גבוה מהמותר, תוכלו להיעזר בתיק יד כדי להפחית את משקל המזוודה.

מידות המזוודה  במשקל עד 23 ק"ג
גודל מזוודה מרבי: סה"כ 158 ס"מ
(אורך + רוחב+ עומק)

לדעת לארוז ולחסוך

כדאי לדעת איך לארוז ולחסוך מקום ומשקל, במיוחד בטיסות המוזלות בשיטת ה"לואו קוסט". בניגוד לטיסות הסדירות שבהן ניתן לקחת מספר מזוודות וחברות התעופה נוטות להקל פעמים רבות באשר למשקל העודף, בחברות ה"לואו קוסט" תוכלו לקחת רק מזוודה אחת ותיק יד, החברות מגבילות את המשקל ונוקשות באשר למטען העודף. הטיפים הבאים עשויים לחסוך לכם משקל וכסף.

ראשית, חשוב לבחור מזוודה מתאימה, המזוודות הקשיחות אומנם עמידות בפני טלטלות או נפילות, ומגנות על הכבודה, אך הן שוקלות יותר מאשר מזוודות הבד. כדי להפחית במשקל מומלץ לבחור מזוודות בד.
את תכשירי הרחצה תאחסנו באריזות קטנות בתוך שקיות ניילון.
בחרתם מזוודה מבד? חשוב להרחיק מהדפנות המזוודה את החפצים העלולים להישבר. מומלץ לעטוף את החפצים השבירים במגבות או אפילו בבגדים שנמצאים במזוודה.

נוזלים, מוצרים פטורים ממכס ופריטים יקרי ערך המותרים לנשיאה בכבודת היד במטוס

פריטים הניתנים לשאת מחוץ לשקית הפלסטיק הם מוצרי מזון מיוחדים (כגון מזון תינוקות) ותרופות, הנדרשות במהלך הטיסה.סוגי נוזליים המותרים לשאת בכבודת היד, בתנאי שתכולת הנוזל הכוללת אינה עולה על 100 מ"ל. הנוזלים צריכים להיות ארוזים בצורה מרוכזת בתוך שקית פלסטיק בעלת רב סגר.וסך תכולת השקית לא תהיה גדולה יותר מליטר 1. שימו לב! כל נוסע מורשה לשאת רק שקית אחת בתוך תיק היד.

ניתן לעלות למטוס מוצרים הפטורים ממכס בתנאי שנרכשו בשדות התעופה של מדינות האיחוד האירופאי, ובתנאי שהמוצרים נמצאים באריזה חתומה. עם  קבלה עדכנית שניתנה בנקודת הרכישה המקומיות – שימרו אותה לביקורת.

מוצרים שלא יעמדו בתנאים וכן מוצרים שנרכשו בחנויות פטורות ממכס בשדות התעופה שלא בתחום האיחוד האירופאי – יוחרמו.

פריטים יקרי ערך אל תשלחו בתא המטען, קחו אתכם בתיק היד.

ביטוח כבודה

חברות התעופה מגבים עצמם ומביאים רשימה ארוכה של פריטים/חפצי ערך שבעבורם לא ניתן יהיה לקבל החזר על אף שוויים הרב (העולה מ 250$). ולכן היזהרו מלשים במזוודה שנשלחת בבטן המטוס חפצי ערך או דברים יקרים.במקרה של אובדן הכבודה, ברוב חברות התעופה נקבע סכום פיצוי של 250$ תשלום עבור החזר מזוודה, מטען או תיק שאבד. מומלץ לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל לפני הנסיעה שכולל גם את מטען. כאשר במקרה של אובדן הכבודה, קודם כל אתם תובעים את הביטוח. אם אחרי שתבעת את הביטוח וקיבלתם החזר כספי לא מספק עבור אובדן מזוודה ותחולתה תוכלו לפנות אל חברת התעופה ולתבוע אותם על אובדן כבודה.

רשימה של חפצי ערך אשר חברות תעופה אינן נותנות עליהם החזר או פיצוי:

עתיקות, ציוד מחשבים וכן פריטים הקשורים למחשב, מסמכים, ציוד אלקטרוני , פריטים תכולה שבירים, פריטים שאין להם תחליף, תכשיטים, מפתחות, כתבי יד, תרופות, כסף, ציורים ויצירות אומנות ,דברים מתכלים, צילומים, ציוד צילום, כלי כסף, שעונים עתיקות.

x

#{title}

#{text}

#{price}