לשדה תעופה בן גוריון ניתן להגיע בכל אמצעי תחבורה הקיימים, ברכב פרטי, במוניות, במוניות שירות, ברכבת ישראל, ובאוטובוס, ריכזנו לכם את כל המידע בעניין, תבחרו את הדרך הנוחה החסכונית והמתאימה לכם.

למגיעים מרחוק לנתב"ג, משתלם להשתמש ברכב הפרטי

ניתן להגיע עם רכב פרטי לשדה תעופה במקרים מסויימים זה יכול לחסוך לכם כסף, תלוי למשך הזמן שאתם טסים לחו"ל, ומאיזה איזור אתם בארץ.

חשוב לזכור שהתחבורה הכללית פעילה בשעות מוגבלות כך שבמידה ואתם גרים בפריפריה ובמקומות מרוחקים מהמרכז, והטיסה שלכם נוחתת בשעות המאוחרות בלילה, לא תוכלו להגיע לביתכם בתחבורה עד לשעות הפעילות. במקרה כזה כדאי להחנות את הרכב בחניה לטווך ארוך, או לחלופין לדאוג שיאספו אתכם מהנמל. בנתב"ג מותרת כניסה לחניה לטווח קצר ללא תשלום למשך 15 דקות. אם אתם באים לאסוף נוסעים חוזרים מהטרמינל, להיכנס, לאסוף ולצאת מיד.

בבדיקה שערכנו התברר כי האפשרות המשתלמת יותר בטיסה קצרה, בהשוואה בין רכב פרטי למונית, היא לקחת את הרכב הפרטי. עלויות הרכב, הדלק, והחניה, הסתכמו בסכום נמוך משמעותי למקומות מסויימים מנסיעה במונית, מלבד מבנסיעה מאיזור המרכז ,בני ברק, לנתב"ג. לנוסעים לתקופה של יותר מכמה ימים בודדים. למי שמגיע מערים קרובות לשדה התעופה, כמו בני ברק, אשדוד, אלעד, ברכפלד וירושלים, הנסיעה במונית משתלמת יותר - בעוד שבמרחקים גדולים, כמו צפת וחיפה, עדיין זול יותר להגיע עם הרכב הפרטי.

בחניון ניתן להחנות את הרכב בעלות של 40 ש"ח ליממה בחניון יש אוטובוס פנימי חינם שיקח אתכם לטרמינל 3 האוטובוס יוצא כל 20 דקות מהחניון. משך זמן הנסיעה מהחניון עד לטרמינל כ7- דקות.

לרשות הנוסעים לחו"ל והחוזרים לארץ קיים  שירות הסעה בין הטרמינלים בנתב"ג ובין מגרשי החנייה לטווח ארוך, 24 שעות ביממה, בתדירות של 10 עד 15 דקות.

תחנת ההסעה ממוקמת בגשר התלת-מפלסי, קומה 2, ליד שער 21. השירות מותאם גם לנכים.

מוניות ספיישל לנתב"ג וחזרה

אין ספק שנסיעה במונית ספיישל לשדה התעופה היא אפשרות נוחה, במיוחד כשאתם עם כמות גדולה של מזוודות. בידקו באיזור שבו אתם גרים, ישנם בעלי רכבים פרטיים שנותנים שירות הסעה לבן גוריון במחירים מאוד זולים ביחס למחירים של המוניות הרגילות. אם אתם נוסעים לאומן לקראת ראש השנה או החגים האחרים, מומלץ להיעזר באתר שלנו. "אומן שלום" נותן לכם אפשרות לתאם בין קבוצות הנוסעים שיוצאים לנתב"ג מעיר מגוריכם, ובכך תוכלו לחסוך עלויות מיותרות.

לחוזרים מאומן לארץ

בנתב"ג פועלות חברת מוניות היוצאות לכל חלקי הארץ, וקיים פיקוח קפדני על השירות שלהם, כולל תקינות המונית, רמת הניקיון, ופיקוח מחירי הנסיעה.

חברת המוניות הדר לוד זכתה במכרז המוניות של נתב"ג, החברה מפעילה צי של מוניות הנותנים שירות במחירים זולים יחסית למוניות רגילות, במוניות שלהם ניתן לשלם בכרטיס אשראי ובמטבעות זרים מלבד השקל הישראלי, למרות הזיכיון שיש להדר, כל אדם רשאי להזמין מטעמו מונית של כל חברה אחרת להסעה לשדה תעופה וחזרה ממנו.

פיקוח מחירי המוניות בנתב"ג

בפיקוח משרד התחבורה, מחיר הנסיעה במונית ספיישל, נקבע בהתאם לשני סוגי תעריפים: תעריף 1 בין השעות 5:30-21:00, ותעריף 2 בין השעות 21:01-05:29. לתעריפים מצטרפות תוספות שונות, למשל: עבור המזוודות, תצטרכו להוסיף עוד 4 שקל ועוד. על פי תקנות משרד התחבורה, חלה חובה על נהג מונית להפעיל מונה בכל נסיעה, אך בנסיעות בנעירונית יכול הנוסע לבחור בתחילת הנסיעה אם לשלם על פי המונה או לפי מחיר קבוע מראש. משרד התחבורה מפרסם תעריפי נסיעה קבועים למוניות ספיישל.

מוניות שירות לנתב"ג

ישנן כמה חברות המפעילות מוניות שירות לנתב"ג. בירושלים וחיפה קיימת חברת "נשר" איתם ניתן להגיע לנתב"ג בזול, ולחסוך את התשלום על חניה בחניון לטווח הארוך שתידרשו לשלם אם תגיעו ברכבכם. אמנם, בנסיעה כזאת אתם נאלצים להצטופף במונית עם אנשים נוספים הנוסעים לנתב"ג, אולם אתם מקבלים את כל היתרונות הנסיעה במונית: איסוף מפתח הבית, והגעה עד פתח שדה התעופה, וכל זאת במחיר זול במיוחד, בזכות העובדה שמדובר במוניות שירות ולא בנסיעה מיוחדת.

מחירי מוניות "נשר" ירושלים

• מאזור ירושלים, גבעת זאב, מבשרת, מעלה החמישה, נווה אילן, קריית ענבים, שואבה, שורש, אבו גוש, בית זית,, בית מאיר, בית נקופה – 64 ₪ לנוסע.

• מתחנת המוניות – 41 ₪ לנוסע.

מוניות "נשר": 02-6257227, 1599-500205, 02-6253233 - אליעזר וחמדה בן יהודה 23 ירושלים.

לחוזרים לירושלים ורוצים לחזור עם מוניות "נשר".תחנות ההסעה ממוקמות בגשר התלת-מפלסי קומה 2, מול שערים 21 ו 23.

נסיעה לנתב"ג ברכבת

היום, יש רכבות לנתב"ג כמעט מכל מקום בארץ. מלבד ירושלים, נסיעה ברכבת יכולה להיות זולה יחסית, אבל לא תמיד נוחה. אם אתם טסים לאומן לזמן קצר, ואינכם צריכים להיסחב עם מזוודות עמוסות לעייפה, זאת יכולה אכן להיות דרך יעילה, אולם אם אתם טסים עם שלוש מזוודות ועוד 4 תיקי צד - ועוד יש לכם דרך לעשות אל תחנת הרכבת, בין אם זה נעשה במונית, ברכב הפרטי או ברגל, עניין הנוחות הופך להיות לא מציאותי.

רכבת ישראל מפעילה קו רכבות עירוני מנתב"ג דרך ת"א לחיפה עכו ונהריה, ומנהריה דרך עכו לחיפה, ת"א ונתב"ג.

שעות פעילות הקו בימים א-ה בין השעות 03:40 עד 23:30.

קופות כרטוס ממוקמות בקומת הקרקע ליד שערים 1 ו-3.

לשירות הנוסעים ברכבת מופעל חניון "חנה וסע".

טלפון רכבת ישראל: 5774000–03

x

#{title}

#{text}

#{price}